יצירת קשר

יתרונות הספא

טיפולי ספא הם כבר לא נחלתם של העשירים והאמידים. כיום כל אחד יכול ליהנות מכל היתרונות הטמונים בטיפולי ספא. בעבר רק חברי מועדון אקסקלוסיבי נהנו ממגע ידיהם המיומנות של מטפלים מקצועיים שעיקר התמחותם - עיסויים וטיפולים, ובישראל של שנות ה-2000, טיפולי ספא נגישים לכול והפכו לאחת מצורות הבילוי הפופולאריות ביותר.

טיפולי ספא ועיסויים מוצעים לקהל הרחב בקליניקות, מכוני ספא, בבתי חולים, בבתי מלון, שדות תעופה ואפילו מקומות עבודה מציעים לעובדיהם פינוקי ספא.

עיסויים בטיפולי ספא – להתענג, להבריא ולהתפנק

עיסויים הם חלק בלתי נפרד מטיפולי הספא. העיסוי כולל לחיצות באזורים שונים בגוף והם מתבצעים בעזרת ידיו המקצועיות של המטפל. לעיתים משלבים גם עבודת מפרקים ויש מגוון רחב של סוגי עיסויים, ננסה לעמוד על כמה מהרווחים והמבוקשים ביותר: 

בעיסוי שוודי המטפל מעסה באופן עדין את הגוף ומשתמש בתנועות לישה ארוכות ותנועות סיבוביות, מה שגורם להמרצת הדם ומרגיע את הגוף.

בעיסוי רקמות עמוק התנועות איטיות יותר אך עוצמתיות, ובמהלך העיסוי מתרכז המטפל ברקמות החיבור העמוקות שבגוף. עיסוי זה מצוין לאנשים שסובלים מבעיות בשרירים או מבריאים מפציעות.

בעיסוי באבנים חמות המטפל נעזר במגע החלק, הרך והנעים של אבנים חמות ואיתן ממריץ את הדם ומביא לרגיעת הגוף.

יש עוד סוגים של עיסויים  שניתן לקבל במרכזי ספא וקליניקות, כמובן, וחשוב להתאים לכל אדם ולכל מצב בריאותי את סוג העיסוי המתאים. לכן לפני שאתם מזמנים טיפול או עיסוי, חשוב להבהיר למטפל באם יש בעיה רפואית, מחלה או מגבלה רפואית.

יתרונות

עד לא מזמן טיפולי ספא נחשבו לחלק מהרפואה האלטרנטיבית, אולם הרפואה המערבית החלה עם הזמן להכיר בסגולות הקליניות שיש לטיפולי ספא וכיום טיפולים אלו הפכו לחלק אינטגראלי מסל הטיפולים המוצעים לחולים ומטופלים לצד פתרונות מן הרפואה המערבית.

מחקרים שראו אור בשנים האחרונות הוכיחו מעל לכל ספק שטיפולים ספא ועיסויים יעילים בהורדה והפחתה של מתח ולחץ, הם אפקטיביים לאנשים שסובלים מכאבים וכן לאנשים עם בעיות בשרירים. 

בנוסף, כיום מטופלים מדווחים על יעילותם של עיסויים וטיפולי הספא במקרים הבאים: חרדות, בעיות במערכת העיכול, מגרנות וכאבי ראש כרוניים, נדודי שינה, כאבים עצביים, פציעות ספורט, פיברומיאלגיה, תסמונות כאב ועוד.

אך בנוסף לערך שיש לטיפולים אלו עבור אנשים שסובלים ממחלות או תופעות רפואיות ספציפיות, גם אנשים בריאים לחלוטין מפיקים הרבה מטיפולים ספא. עבורם,  ממלא הטיפול פונקציות מעט שונות: פינוק, שעה של רוגע ושלווה, מרחב של שקט ותשומת לב, הרפיה והתנתקות ממרוץ החיים המטורף שלנו.

בשנים הקרובות אנחנו צפויים לקרוא על עוד ועוד מחקרים מדעיים שיוכיחו כי לטיפולי הספא, על סוגיהם השונים, יש יתרונות בריאותיים רבים, מאחר ומאות מחקרים נערכים ממש בימים אלו, בכל רחבי העולם. ונראה שכל מה שמלכים, מרפאים ואצילים ידעו כבר לפני אלפי שנים יקבל גושפנקא מדעית.